Walther P.38 vs. Mauser P.08

Střílelo se na klasický pistolový terč 50/20, a to na 15m. Počasí bylo ideální, polojasno, bezvětří, teplota okolo 25°C. Jako střelivo byly použity standardní náboje S&B 9mm Luger FMJ 115grs.

V případě pistole Walther se jednalo o nový poválečný kus, stav výborný 1A. Pistole P.08 byla válečná výroba, nezkorodovaná, stav vývrtu velmi dobrý, celkový stav velmi dobrý.

P.08

Z přiložených videosekvencí je zřejmé, že ikdyž starší a používaná, je P.08 přesnější. Zpětný ráz je poněkud neobvyklý díky kloubovému mechanizmu závěru, zbraň jako by chtěla "vyskočit" nahoru a směrem dopředu ze střelcovi ruky. Zpětný ráz je přijatelný, ale poněkud větší než u P.38. Spoušťový SA mechanismus je velmi kultivovaný, chod spouště naprosto hladký, jako by byla záměrně vyladěna. Miřidla odpovídají době vzniku zbraně, nicméně jsou čitelná pro jemné míření, hledí má velmi nízký profil. Slícování jednotlivých dílů je velmi přesné, bez vůlí.

P.38

Oproti P.08 má pistole velmi mírný a příjemný zpětný ráz. Spoušťový SA/DA mechanismus pracuje naprosto spolehlivě. Tento konkrétní kus zbraně střílel výrazně dolů. Držení pistole je mnohem pevnější a jistější. Toto je dáno také spec. tvarovanými střenkami. Chod spouště je hladký, nicméně delší než u P.08 (myšleno pochopitelně v SA režimu).

Závěrem

Obě testované zbraně mají pevnou hlaneň, což jistě přispívá k přestnosti střelby.

clanky/testy zbrani/test1/image24921 clanky/testy zbrani/test1/image24011
clanky/testy zbrani/test1/image24941 clanky/testy zbrani/test1/image23991